Novinky| O nás |Smečka| VýstavyŠtěňata | Galerie | Návštěvní kniha | OdkazyKontakt 

O nás

Vše začalo v roce 1991, kdy jsem se narodila. V naší rodině byl vždy nějaký pes, ačkoliv většinou většinou jenom voříšci. Náš život se změnil až na podzim  roku 2000, kdy do naší rodiny přišla malá ušatá bíglinka, Kamelie Weinline - Viky.
    small_breeder
  Tehdy se můj otec rozhodl pro založení chovatelské stanice - Z  Karpatského lesa. Přiznam se, že ačkoliv byla Vikča rozkošné miminko, já  snila o jiném plemeni. Vždy jsem byla okouzlena vším,co mělo dlouhé chlupy  a co jsem mohla česat. A tak jsem neustále pokoušela přesvědčit rodiče,  že kokršpaněl nebo setr by byl ten nejlepší parťák pro naši Vikinku. Ale  marně. Vikouš byla krásná fenečka, takže uchovnit ji nebyl problém. A brzy  poté jsem mohli plánovat první miminka. A co jsem si pohladila ten maličký uzlík, jsem již byla zcela  uchvácena bíglem.
 Naše rodinná CHS odchovala 4 krásné vrhy. Ačkoliv do chovu jich mnoho nezasáhlo. Někteří majitélé našich štěňátek se stali našimi dobrými kamarády. A ačkoliv jsme dělali začátečnické chyby, měli jsme z našich miminek vždy velkou radost. Z toho předposledního jsem si  mohla nechat vysněnou holčičku, která měla být naši pokračovatelkou v  chovu. Dle toho taky dostala jméno - Continue z Karpatského lesa.Continue, neboli Nellinka, se stala mým prvním pejskem. Společně jsme jezdily na cvičák, připravovaly se na zkoušky a výstavy. Díky Nellči jsem začala poznávat fajn lidi v bíglím světě a někteří se stali našimi kamarády a jsou jimi až do dnešních dnů. Ani uchovnění Nellinky nebyl problém, byla nádherná okouzlující holčika, v roce a půl se stala Vítězem plemene-BOB na MVP Intercanisu 2007, pod uznávanou rozhodčí z Anglie Veronica Bradlay - kennel Dufosee. Nepopsatelný úžasný moment, kdy moje holčička porazila mnoho bíglích šampionů. Poté jsme s Nellinkou úspěšně složily BZH. Ačkoliv v II. ceně, byla druhý nejlepší pes zkoušek. Na její první miminka byl ještě čas, tak jsem se začala porozhlížet po dalším bíglíkovi. Obrovský zlom pro mě nastal v roce 2008, a to hned ve dvou  směrech. Už dříve  jsem propadla vášni výstav. Bavilo mě to, ačkoliv  jsem se JH zúčastnila jen 2x a  to na Klubové akci, dávala jsem přednost dog handlingu. A  snažila jsem se vystavovat nejen své psy,ale i  jiných chovatelů,kamarádů. Na  jaře mě kontaktovala mladá paní chovatelka MOK - Pavla, zda bych  ji  pomohla s vystavováním její mladé fenečky Kory Selle. Za ty roky,  co s  Pavlínkou spolupracuji se z nás staly kamarádky. Musím říct, že  její chs Tajemství  karpat se pro mě stala druhou rodinou, poznala  jsem spoustu úžasných lidí a se  psy vyběhala nádherné úspěchy.  Nasbírala jsem mnoho zkušeností ve výstavním  kruhu i o exteriéru  ohařů, které opravdu nejde si nezamilovat.  Druhá věc, která všechno změnila se odehrála na podzim roku 2008. Tehdy jsem přemýšlela jen a jen o další fence, ale osud je  osud a dostala se mi možnost si pořídit už odrostlejšího pejska z  jedné známé chovatelské stanice. Po mnoha mnoha dohadech jsme se rozhodli, že teda ano, pejska si vezneme. Po dlouhém čekání na konečné vyjádření paničky nás čekalo zklamání. Pejska nakonec do Čech nepustí. Ale přišla náhradní nabídka, 10 měsíční pejsek z Dánské CHS Ob-la-di !! Kdo by váhal. K celé této události moc děkuji (znovu) Janě Smejkalové a její rodině, protože bez Jany by se toto nikdy nestalo a pejsek by se ke mě nedostal. Také Mortenovi Johannsen, chovateli, za to, že mi jako 18 leté holce věřil ... A tak, po dlouhém čekáni, na Velikonoce 2009 přijel malý Oblaďáček :) Oficiálním jménem - Ob-la-di´s Stupid Like Otto. A s Tikkym se vše změnilo...

Vždycky jsem snila a budu snít o velké smečce honičů. Za tu dobu, co jsou v mém životě bíglové jsem se utvrdila v tom, že jejich povaha mi vyhovuje. Především předpoklad žít pospolu bez konfliktů, respektovat se navzájem i se svým pánem. A jako vášnivý plánovač jsem dopředu hledala chovatelské stanice, především v zahraničí, odkud bych si přivezla svou holčičku a zakladatelku chovu. No, ačkoliv bylo na vážkách, jestli to bude bíglí slečna, nebo jiná...stejně jsem studovala a  studovala. No a jak se říká, to nejlepší má člověk pod nosem... Když se v chs mé výborné kamarádky Páji, of Great Olympia, narodila miminka z velmi zajímavého spojení, okamžitě jsem se zamilovala do fialové slečny Violky. Možná to byl osud, hlavně ale štěstí a mě byla dána důvěra,aby Violka (Carrie) mohla patřit do naší rodinky. Holky, Pájo, Marti a Míno...neskutečné díky za mou Creamy Callisto of Great Olympia !!!


Dlouho předlouho jsem přemýšlela nad názvem své chovatelské stanice. Přiznávám,že několik let, už od doby, kdy se narodila Nellinka. Původně jsem chtěla pokračovat v chovu Z Karpatského lesa, ale rozhodla jsem se začít s čistým štítem a pěkně od A. 
Jedna věc byla jasná, chci anglický název, který by byl jasný i v cizí zemi, kdyby se mi náhodou dařilo. Mezi mnoha zkratkami a slovními spojeními se mi nedařilo najit to vhodné. 

Pokaždé,když jsem něco četla, nebo poslouchala jsem se soustředila na slova, hledala vhodné ekvivalenty k mým vlastním pejskům. Něco co by je vyjádřilo jasně a jednoduše a nebylo to prvoplánově o strakatých a ušatých psech. V hlavě už mám vše vymyšleno a naplánováno a brzy už snad bude "chovka" doma
  Bíglíci jsou nepostradatelnou součástí naší rodiny i mé osoby. Carrie a Tikky se mnou bydlí v Brně a jsou mi úžasnými kamarády a partnery. Jakmile se ale rozjedeme domů, stanou se z nich milovníci zahrady, kde dovádí a hrají si. Nellinka zase zůstala doma s rodiči, po ztrátě Vikynky bylo třeba, aby jim někdo dělal společnost. Díky psům jsem poznala spoustu úžasných lidí.  A při troše štěstí doufám, že i nadále kolem sebe budu mít tak skvělé lidi jako doposud. Vy, kteří víte, že řeč je o vás... jedno prosté DĚKUJI !!! :))

Kateřina Kočicová


2012 © kocicova

 

 

>